Ustawienia

Kliknij aby, przetłumaczyć stronę za pomocą Google Tłumacz

Projekt „Ostrowiec Świętokrzyski - miasta OdNowa” na finiszu

Ocena 0/5

W decydującą fazę wchodzi realizacja projektu „Ostrowiec Świętokrzyski - miasta OdNowa”, gdzie Gmina Ostrowiec Świętokrzyski korzysta z dofinansowania otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 i ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.

- Do rozliczenia projektu w oparciu o środki norweskie pozostało nam cztery miesiące - przyznaje Dominik Smoliński, naczelnik Wydziału Planowania i Rozwoju Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zostały właśnie podpisane dwie ostatnie umowy związane z wydatkami inwestycyjnymi i remontowymi dotyczącymi dostępności obiektów użyteczności publicznej dla osób z niepełnosprawnościami. Do 21 stycznia br. jesteśmy zobligowani do złożenia sprawozdania za rok 2023 razem ze sprawozdaniem rozliczamy finansowo cały rok. To co przed nami to zamknięcie umów związanych z dostępnością przestrzeni publicznych.  Rozstrzygnęliśmy postępowania związane ze szkoleniami i warsztatami dla Młodzieżowej Rady Miasta, mieszkańców miasta i pracowników Urzędu Miasta w kwestii związanych prawem autorskim. Razem z miastem partnerskim Songdal przygotowany zostanie komiks w języku polskim i angielskim. Na marzec planujemy podsumowującą konferencję z udziałem ekspertów Związku Miast Polskich.

Nie trzeba też zapominać, że systematycznie są realizowane prace budowlane i wyposażeniowe w budynku Centrum Kształcenia Ustawicznego gdzie powstaje Ostrowiecki Integrator Edukacji i Przedsiębiorczych. W integratorze znajdą swoje miejsce między innymi strefy: elektroniki, robotyki, mechatroniki i druku 3D, CNC dydaktycznego z oprogramowaniem, e-sportu, game developingu, kodowania, small kids, do szycia, środowiskowa, przedsiębiorczości, VR  (wirtualnej rzeczywistości), DIY (zrób to samemu) oraz szalonych pomysłów i wynalazków oraz sale fryzjerskie, multimedialne, językowe, szkoleniowe, reintegracji.

Samorząd liczy też na pozytywne informacje z Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej o zwiększeniu dofinansowania projektu nawet o kwotę 3 mln. zł.